Widzów: 7 956

Fotorelacja:   Zdjęć: 38     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 45     autor: Arat

Po meczu:
Styl nie najlepszy, ale najważniejsza wygrana i kolejne punkty dopisane do konta.
90' Koniec meczu!
90' Gorąco pod bramką Pogoni.
90' Pewnie interweniuje Janukiewicz.
90' Sędzia dolicza cztery minuty.
89' Vuk blisko zdobycia bramki. Celował w długi róg, ale trochę przesadził.
87' Niecelny strzał głową Nolla.
86' Edi wykonuje rzut wolny.
85' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Buryana.
85' Gwizdy witają serbskiego gwiazdora.
84' Vuk pojawia się na boisko w miejsce Donalda.
83' Do wejście szykuje się Sotirović.
82' Żółta kartka dla Urbana za faul na Akahoshim.
76' Ostatnia zmiana w drużynie Piasta. Schodzi Kędziora, a wchodzi Docekal.
74' Żółte kartki dla Buryana i Kolendowicza.
69' Akahoshi wchodzi za Ławę.
68' GOL !!! Pogoń wychodzi na prowadzenie! Pierwszy mecz w barwach Pogoni i pierwsza bramka Budki.
66' Boisko opuścił Lisowski. W jego miejsce wchodzi Urban.
62' Lisowskiego już łapią skurcze.
60' [Zm] Zmiana w drużynie Pogoni. Frączczak opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Kolendowicz.
57' Matras tak podciął Nolla, że potrzebował pomocy masażystów.
54' Żółta kartka dla Frączczaka.
54' Budka z dystansu, ale obok bramki.
53' Pogoń szybko wychodzi z własnej połowy, ale niecelne podanie Szałka kończy akcję.
48' Żółta kartka Lisowski.
46' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Cuerdę zmienia Buryan.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
Remisem zakończyła się pierwsza połowa, choć trzeba przyznać, że bardziej aktywna była drużyna gości.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Rzut rożny dla Pogoni. Za głęboko...
45' Sędzia dolicza dwie minuty.
45' Lisowski z wolnego wysoko ponad bramką.
44' Żółta kartka dla Szałka.
43' Zderzenie Szałka z Podgórski.
42' Pogoń zaczyna się rozkręcać - niestety pierwsza połowa już się kończy.
41' Donald chciał wypuścić Budkę, ale ten był zaskoczonym takim zagraniem kolegi.
39' Za symulowanie ukarany został Zganiacz.
34' Jeszcze jeden!
33' GOL!!! Edi Andradina pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Faulowany był Frączczak.
32' Karny dla Pogoni!
31' Podgórski dośrodkowuje w środek pola karnego po rzucie wolnym, ale wybija Hricko.
30' Znów Piast próbuje zaskoczył strzałem z dystansu.
28' Żółta kartka dla Matrasa.
27' Powinno być 1:1. Donald z bliskiej odległości uderzał na bramkę gości - za pierwszym razem Trela zdołał sparować uderzenie, przy drugim był bez szans i piłka zatrzepotała w siatce, ale chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się przewinienia.
25' Dośrodkowanie w środek pola karnego, zamieszanie w polu karnym. po którym piłkę do bramki posłał Matras.
24' Rzut wolny dla Piasta z boku pola karnego.
20' Zderzenie Budki z jednym zawodników Piasta, ale na szczęście skończyło się bez większych urazów.
19' Pierwszy rzut rożny dla gości.
18' Nieporadne próby ataku w wykonaniu Portowców.
17' Groźny strzał Kędziory - na szczęście obok słupka.
15' Pierwszy kwadrans gry upłynął pod znakiem niedokładnej gry w środku pola.
14' Dobra interwencja Janukiewicza, który wyłuskał piłkę z pod nóg rywala.
13' Groźne uderzenie z dystansu - na szczęście obok bramki Janukiewicza.
11' Djousse faulował Krzyckiego przed polem karnym Piasta.
11' Donald niecelnie podaje w pole karne.
10' Faulowany Cuerda.
8' Edi do Frączczaka, ale zbyt mocno i piłka opuszcza boisko.
6' Pierwszy rzut wolny dla Pogoni. Uderzał Ława, ale niebezpieczeństwo zażegnał obrońca Piasta.
5' Optyczna przewaga Piasta, który rozgrywa piłkę na połowie Pogoni.
2' Akcja Piasta, ale bez strzału na bramkę Pogoni.
1' Już Portowcy przy piłce.
1' Rozpoczęli zawodnicy Piasta.
0' Rajd Kolendwoicza przerwany faulem Buryan.
0'

Piłkarska wiosna na zapleczu ekstraklasy zaczyna się od konfrontacji dwóch faworytów do awansu. Pogoń jest nim ze względu na zajmowaną pozycję oraz na niezwykle silną kadrę, Piast przede wszystkim ze względu na specyficzny, ale niezwykle korzystny dla gliwiczan terminarz.

Po 20. kolejkach Piast zajmuje 4. miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do miejsca premiowanego awansem oraz czterech „oczek” do lidera ze Szczecina. W prognozach ekspertów Piast zaliczany jest do grona faworytów, a takie tezy łatwo wytłumaczyć – drużyna prowadzona przez Marcina Brosza wiosną 12. z 14. meczów zagra na własnym terenie. O ambitnych planach świadczą także ruchy kadrowe w Gliwicach. Postawiono na hiszpańską siłę i z Półwyspu Iberyjskiego ściągnięto dwóch zawodników. To właśnie Fernando Cuerda oraz Alvaro Jurado w połączeniu z silną kadrą z jesieni mają zapewnić punkty „Piastunkom”. Duże nadzieje pokładane są także w skrzydłowych – Pavolu Cicmanie oraz Tomaszu Podgórskim. Najwięcej uwagi obrona Pogoni skupić powinna jednak wokół Wojciecha Kędziory. Napastnik Piasta w rundzie jesiennej zdobył 9. bramek, a w zimowych sparingach pięciokrotnie trafiał do bramki rywali. Sielankowy nastrój atmosfery wokół Piasta sympatykom zepsuł ostatni mecz sparingowy podopiecznych Marcina Brosza. Mimo tego, że porażka 2:3 z Kolejarzem Stróże została nazwana w Gliwicach wypadkiem przy pracy, to kibiców martwią proste i mnogie błędy defensywy.

W zespole Pogoni także optymistyczne nastawienie. Ciśnienie w Szczecinie jest duże, wszyscy są pewni, że najbliższe tygodnie to czas triumfu radości.
Trener Sasal w tygodniu mówił, że są jeszcze trzy znaki zapytania dotyczące kształtu pierwszej jedenastki na mecz z Piastem. Najwięcej wątpliwości zapewne jest na pozycji lewego obrońcy. Przemysław Pietruszka pauzuje za żółte kartki i do dyspozycji trenera pozostaje Łukasz Wójcik, który jeszcze nie grał w ligowym meczu w barwach Pogoni, oraz Emil Noll, który jesienią co prawda zagrał kilka spotkań na pozycji lewego defensora, ale spisywał się kiepsko.
Kolejną wątpliwością jest pozycja napastnika. Jesienią pewne miejsce w składzie miał Donald Djousse, ale w zimowych sparingach Kameruńczyk tylko raz trafił do siatki. Wobec jego indolencji strzeleckiej bramki zdobywali inni, którzy mają ochotę na występ w pierwszym składzie na pozycji napastnika. Łukasz Zwoliński zimą zdobył osiem goli, Adam Frączczak siedem, a Vuk Sotirović dwie.
Także w środku pola jest duża rywalizacja i można przewidywać, że trener waha się czy postawić na Mateusza Szałka czy na Wojciecha Gollę.

Jesienią Pogoń przegrała w Wodzisławiu Śl. 1:2, a po meczu zawodnicy Piasta z wielką dumą opowiadali jak upokorzyli pewnego siebie faworyta. Tym razem Pogoń znów jest faworytem, ale wydaje się, że na podstawie doświadczeń z rundy jesiennej, efektownych wzmocnień oraz solidnie przepracowanej przerwy między rundami Portowcy będą wolni od wpadek. (źródło: Tobiasz Madejski)