Przewoźniak (29) 1-0
  1-1 Kossakowski (63)

Sędziował: Jacek Demczur
Widzów: 5 000

Piłkarze Pogoni odważniej rozpoczęli spotkanie i w pierwszych minutach wyraźnie przeważali na boisku. Gospodarze potrafili stworzyć sobie sytuacje bramkowe, jednak nie potrafili zamienić ich na gole.
Po dwudziestu minutach gry najbliżej zdobycia bramki był najaktywniejszy na boisku Cezary Przewoźniak. Niestety jego strzał po rajdzie środkiem boiska okazał się za słaby. Pogoń nadal atakowała i nadal brakowało wykończenia. W 23 minucie fatalnie przestrzelił Arkadiusz Jarymowicz.
Drużyna z Przecławia w pierwszej części meczu ograniczała się do obrony i robiła to dość skutecznie aż do 29 minuty. Wtedy to w polu karnym długie podanie otrzymał Cezary Przewoźniak, minął bramkarza i bez problemu zdobył bramkę dla swojej drużyny. Chwilę później tan sam zawodnik mógł podwyższyć wynik spotkania. Nie udało się jednak pokonać bramkarza Victorii po raz drugi. W rewanżu goście wyprowadzili groźną kontrę.
W 32 minucie kolejny atak gości przerwany został faulem i sędzia podyktował rzut wolny. Strzał z 25 metrów z trudem obronił Tomasz Judkowiak. W odpowiedzi ładnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Jarosław Norsesowicz. Stojący na bramce Victorii Artur Dąbrowski zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny, po którym bliski zdobycia bramki był Marek Walburg. Tuż przed przerwą błąd popełniła defensywa Pogoni. Paweł Skrzypek podał piłkę wprost pod nogi napastnika Victorii, ten jednak oddał bardzo niecelny strzał.
Po rozpoczęciu drugiej części spotkania Portowcy próbowali szybko podwyższyć wynik, jednak nadal nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Tymczasem piłkarze Victorii coraz częściej byli przy piłce i starali się zagrozić bramce Pogoni. Udało się to w 63 minucie. Piłka po rzucie wolnym odbiła się od poprzeczki i wpadła pod nogi niepilnowanego Filipa Kossakowskiego, który bez problemu posłał piłkę do bramki obok zaskoczonego Judkowiaka.
Victoria po zdobyciu bramki bardziej skupiła się na obronie a Pogoni, której brakowało zgrania trudno było zagrozić bramce gości. W 74 minucie Tomasz Rydzak oddał groźny strzał z dystansu, ale Dąbrowskiemu udało się wybić piłkę na rzut rożny. Nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania. Portowcy starali się zdobyć bramkę, przez co narażali się na kontry Przecławian.
Remis jest sprawiedliwym wynikiem, jednak w ostatnich minutach meczu zarówno Pogoń jak i Victoria mogła wywalczyć zwycięstwo. Portowcom brakowało przede wszystkim zgrania, szwankowała gra w środku pola i brakowało wykończenia stwarzanych sytuacji bramkowych. Należy jednak pamiętać, że było to pierwszy mecz ligowy w wykonaniu Portowców, a trener nie mógł skorzystać z usług kilku podstawowych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że błędy te uda się wyeliminować przed środowym pojedynkiem z miejscową Pogonią w Barlinku. (źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński)

Wypowiedzi pomeczowe

Andrzej Miązek, trener Victorii: - Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz i jestem zadowolony z chłopaków. Podjęliśmy walkę, zdawaliśmy sobie sprawę, że Pogoń na nas siądzie i tak było. Było mi bardzo miło zagrać znów przed szczecińską publicznością. W tym roku mija dokładnie dziesięć lat momentu, kiedy przestałem tu grać więc to jest taki mały jubileusz.
Marcin Kaczmarek, trener Pogoni: - Na pewno ten mecz pokazał, że czeka nas bardzo dużo pracy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Takie mecze różnej momentami gry trzeba wygrywać. Przy stanie 1:0 mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Pozostaje niedosyt, bo była dziś fantastyczna publiczność. Niektórzy zawodnicy z obu zespołów nigdy nie grali przy takiej publiczności i być może niektórzy już nie zagrają. Kilku z moich piłkarzy ta atmosfera po prostu przerosła. Mamy jeszcze 17 meczy i nasza gry musi być lepsza. Liczymy, że dojdą do nas szybko piłkarze, którzy leczą teraz kontuzję a także ci nieuprawnieni do gry. Dziś nie zagrało pięciu piłkarzy z podstawowej kadry, ale nie jest to żadne usprawiedliwienie. W ataku nie mieliśmy pola manewru, bo nie mieliśmy napastnika na ławce rezerwowych. Słabo zagrał Rafał Komar, a Czarek Przewoźniak przeszedł do ataku. Mogliśmy ten mecz wygrać. (źródło: PogonOnline.pl/Jarosław Stępski)

Fotorelacja:   Zdjęć: 41     autor: Cob

Minutówka:

90' Pogoni nie udaje już się zdobyć bramki pomimo kilku dogodnych sytuacji w doliczonym czasie gry.
90' Pogoń w natarciu. Victoria broni się jak tylko może.
90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
86' Pogoń atakuje, jednak nie potrafi realnie zagrozić bramce Victorii.
80' Na trybunach kolejna część oprawy
74' Rzut wolny dla Pogoni. Doskonały strzał Rydzaka, bramkarz gości z trudem broni. Kolejny rzut rożny dla Pogoni.
63' GOL dla Victorii. Zaczęło się od poprzeczki po rzucie wolnym, piłka trafiła do Kosakowskiego który bez problemu umieścił piłkę obok Judkowiaka.
56' Dobra sytuacja dla Victorii. Niedobre wybicie piłki przez obronę Pogoni, ta trafia do Kosakowskiego. Jego strzał z ogromnym trudem broni Judkowiak.
50' Kolejna próba pokonania bramkarza Victorii po strzale głową. Tym razem zdobyć bramkę próbował Walburg.
47' Przewoźniak bliski zdobycia swojej drugiej bramki w dzisiejszym meczu. Piłka po jego strzale głową minimalnie mija bramkę Victorii.
44' W końcówce pierwszej połowy przycisnęła Victoria. Piłka po strzale Kosakowskiego o metr mija bramkę Judkowiaka.
41' Kosakowski wchodzi z lewej strony w pole karne Pogoni, Matlak wybija na rzut rożny.
39' Kontra Victorii. Stanilów strzela z 25 metrów - metr obok bramki strzeżonej przez Judkowiaka.
35' Kolejny rzut rożny dla Pogoni. Doskonałe dośrodkowanie wprost na głowę Walburga, ten jednak strzela obok bramki.
34' Norsesowicz strzela z 30. metrów - bramkarz gości z trudem wybija piłkę na rzut rożny.
29' GOL dla Pogoni. Przewoźniak dochodzi do dalekiego podania, mija bramkarza Victorii i bez problemu lokuje piłkę w bramce. 1:0 dla Pogoni.
28' Doskonałe dośrodkowanie Rydzaka, Jarymowicz próbując efektownie wykonać strzał... mija się z piłką.
23' Komar podaje do Matlaka - ten pomimo braku asysty obrońców strzela bardzo niecelnie.
21' Przewoźniak znajduje się na 20 metrze. Pomimo asysty dwóch obrońców udaje mu się oddać strzał - za słaby żeby bramkarz Victorii miał problem z jego obroną.
20' Kolejne dośrodkowanie Matlaka, strzał głową Komara jednak mocno niecelny.
17' Rzut wolny dla Pogoni na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Matlaka bez problemu wybijają obrońcy Victorii.
12' Norsesowicz podaje prostopadle do Przewoźniaka, ten jednak zamiast znaleźć się w dobrej sytuacji, wywalcza tylko aut.
9' Po kilku dobrych akcjach na początku spotkania, gra się uspokoiła i toczy się głownie w środkowej strefie boiska.
4' Rzut wolny z lewej strony dla Pogoni. Dośrodkowanie Matlaka bez problemu wybijają głową obrońcy Victorii.
2' Lewą stroną Przewoźniak, mija dwóch obrońców, podanie na środek pola, jednak nie było tam żadnego z Portowców aby wykończyć akcję.
1' Rozpoczyna Pogoń.
0'
Przed meczem:
Piłkarze wychodzą na murawę.
Na trybunach okazała oprawa: "Jak Feniks z Popiołów odradzamy sie na nowo".

Zapowiedź meczu

Piłkarze Pogoń Szczecin rozgrywki w IV lidze zainauguruje na własnym stadionie meczem 2. kolejki z Victorią 95 Przecław.
Planowane wyjazdowe spotkanie z Lechem Czaplinek zostało przełożone na 22 sierpnia. Rozgrywki w tej klasie rozgrywkowej mają być zaledwie krótkim epizodem Portowców w odbudowie szczecińskiej piłki i powrocie Dumy Pomorza do grona klubów ekstraklasy.

Drużyna z Przecławia poprzedni sezon rozgrywek IV ligi zakończyła na dość wysokim czwartym miejscu. W obecnym sezonie drużynie trudno będzie myśleć o awansie jednak drużyna z Przecławia jest na pewno solidnym rywalem. Przed startem sezonu drużynę wzmocnił Tomasz Zientek z trzecioligowego KP Police. Obecny sezon Victoria rozpoczęła od wygranej na własnym boisku z drużyną Victorii Sianów. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście, jednak już po minucie gry grający trener Przecławia Andrzej Miązek wyrównał wynik spotkania, a w drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę dając im zwycięstwo 2:1.
W rozegranym pod koniec lipca sparingu pomiędzy Pogonią i Victorią na stadionie przy ul. Twardowskiego padł remis 2:2. W pierwszej połowie Pogoń przewagę na boisku udokumentowała bramkami Łukasza Skórskiego i Rafała Komara. W drugiej połowie losy spotkania odmieniły się za sprawą licznych zmian w drużynie Pogoni i drużyna z Przecławia zdołała doprowadzić do remisu.

Nie wiadomo jak na boisku zaprezentuje się zbudowana w dość krótkim czasie drużyna Pogoni. Trener Marcin Kaczmarek mówi o ofensywnej grze, bo tylko taka może zapewnić zajęcie lokaty dającej awans, który jest jedynym celem Portowców. W pierwszym ligowym spotkaniu na boisku zabraknie kontuzjowanych Radosława Bilińskiego oraz Tomasza Parzego. Zgody na grę nie otrzymali jeszcze Łukasz Skórski i Marek Kowal. Na testy do Legii, gdzie mógłby grać w Młodzieżowej Ekstraklasie wyjechał Piotr Hernacki. Nie wiadomo czy do soboty uda się załatwić formalności związane z Adamem Celebanem i pozyskanym z Floty Świnoujście pomocnikiem Jarosławem Norsesowiczem. W osłabionej Pogoni nie zabranie jednak znanych i doświadczonych zawodników. Najsilniejszą formacją wydaje się być obrona z Grzegorzem Matlakiem i Pawłem Skrzypkiem, w pomocy wystąpi pewnie powracający z drugoligowego Piasta Gliwice Cezary Przewoźniak a o sile ataku będą stanowić młodzi piłkarze jak Rafał Komar, czy Tomasz Rydzak.

Trudno przewidzieć wynik spotkania, a ewentualna wygrana Pogoni na pewno nie przyjdzie tak łatwo. Można się za to spodziewać, że sobotni pojedynek będzie należał do ciekawych spotkań, nie tylko na boisku, ale również i na trybunach. Fani w Szczecinie po miesiącach upokorzeń i niepewności w końcu mają prawdziwie szczecińską drużynę, której mogą kibicować. (źródło: PogoOnLine.pl/Dariusz Śliwński)